Účinkující

ArtusThor

Skupina scénického šermu a divadla akce z Prahy předvede veselé Povídání o rytířích a jejich ctnostech i nectnostech, pobavíte se u Turnaje neurozených a z jejich repertoáru můžete těšit i na ztřeštěnou šermířskou komedii Loupežník pana krále!

Jan Bílek

Člen uměleckého souboru Klicperova divalda v Hradci Králové, zakladatel a spolutrůrce několika významných divadelních a loutkových divadel a společností, známý ale také jako pohádkový dědeček, který umí vždy rozesmát malé i velké diváky.

Dei Gratia

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu gotickou a ranně renesanční, těšit se můžete na dunění bubnů, troubení rohů, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry či rytmický atak cistry. Dohromady jim to krásně ladí a jejich hudba Vás nenechá v klidu.

Artilerie do kapsy

Dělostřelecká show v podání Míly Vaváčka, odborníka na vše historické, hudbu, dudy i děla :-)

Řemeslníci

Více jak 50 šikovných lidí, kteří ctí a udržují tradici klasických řemesel. Najdete tu typické jihočeské podmalby na sklo, nádherně zdobené perníčky, jidášky, keramiku, vyzkoušíte si utkat nit na kolovrátku, podíváte se na kameníka, kováře, řezbáře, košíkáře, šperkařky, dráteníky, tkalce, svíčkaře a další. Většina z nich Vám s láskou své řemeslo ukáže, nebo si jej budete moci i vyzkoušet a udělat si radost některým z originálních výrobků.