Komentované prohlídky zámku

Při prohlídce uvidíte kompletně nově zrestaurované celé reprezentativní patro zámku s barokními freskami, dřevěným táflováním i původními zrcadly. Uvidíte zařízené salonky, ožily místnosti, které byli dříve nepřístupné, čajový salonek, pracovna a další. Prohlédnete si mimo jiné i unikátní model historického globu z 16.století a hodinový stroj ze 17. století. Kdo k nám jezdí pravidelně, uvidí stát již všechna kachlová kamna, v celé své kráse! Každý rok byla totiž jedna kamna před očima návštěvníků stavěna restaurátory z ateliéru kamnářství.

Abyste si udělali představu o restaurátorském umění, máme pro Vás opět další lekci a to živou ukázku restaurování dřevěných prvků varhan z kaple sv.Anny. Restaurátorský tým pana MgA. Davida Blahouta, akademického sochaře a restaurátora, ředitele Vyšší odborné školy restaurátroské v Písku, Vám předá zajímavé informace o jednotlivých používaných postupech, ale i o obnově zámeckého interiéru, na kterém se významně podíleli.

Letos je součástí prohlídky i nově zrestaurovaná barokní kaple sv.Anny s unikátním oltářem, obnovenými varhany i úchvatnou stropní freskou "Nanebevzetí panny Marie".

Délka prohlídky 50 minut, vstupné je 100 Kč, vstupenky se prodávají u vstupu do areálu zámku.

Pro velký zájem doporučujeme zakoupit vstupenky ihned při vstupu do areálu, případně si prohlídku rezervovat pomocí formuláře v pravé části stránky. Po úspěšné rezervaci se Vám objeví text ohledně vyzvednutí vstupenek, potvrzení o rezervaci systém neposílá. Maximální počet jedné skupiny je 30 osob.

Veškerý výtěžek z letošní akce i z prohlídek zámku jde na rekonstrukci a restaurování zámeckého areálu. Svým zájmem o historicky chráněnou památku pomůžete její obnově. Děkujeme Vám.

Časy prohlídek:

11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00

 

    

Rezervace prohlídky zámku Mitrowicz:

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: