Prohlídky zámku

Mariánská pouť je ZRUŠENA z důvodu opatření COVID-19 a nařízení vlády ČR.


Komentované prohlídky zámku

Při prohlídce uvidíte kompletně nově zrestaurované celé reprezentativní patro zámku s barokními freskami, dřevěným táflováním i původními zrcadly. Uvidíte zařízené salonky, ožily místnosti, které byli dříve nepřístupné, čajový salonek, pracovna a další. Prohlédnete si mimo jiné i unikátní model historického globu z 16.století a hodinový stroj ze 17. století.

Abyste si udělali představu o restaurátorském umění, máme pro Vás opět další lekci a to živou ukázku restaurování dřevěných prvků varhan z kaple sv. Anny. Restaurátorský tým pana MgA. Davida Blahouta, akademického sochaře a restaurátora, ředitele Vyšší odborné školy restaurátroské v Písku, Vám předá zajímavé informace o jednotlivých používaných postupech, ale i o obnově zámeckého interiéru, na kterém se významně podíleli.

Letos je součástí prohlídky i nově zrestaurovaná barokní kaple sv. Anny s unikátním oltářem, obnovenými varhany i úchvatnou stropní freskou "Nanebevzetí panny Marie".

Délka prohlídky je 50 minut, vstupné ve výši 100 Kč. 
Vstupenky se prodávají v Infocentru přímo u vstupu do areálu zámku.

Pro velký zájem doporučujeme zakoupit vstupenky ihned při vstupu do areálu, případně si prohlídku rezervovat pomocí formuláře, popř. telefonicky. Maximální počet jedné skupiny je 30 osob.

Veškerý výtěžek z letošní akce i z prohlídek zámku jde na rekonstrukci a restaurování zámeckého areálu. Svým zájmem o historicky chráněnou památku pomůžete její obnově. 

Děkujeme Vám!